Kapat
Elektrikli Otobüs 4 0

BYD Avrupa’nın En Yüksek Otobüs Siparişini Aldı

Avrupa’daki elektrikli otobüs satışları yeni bir seviyeye ulaştı: Tek ihalede 259 araç.

BYD, Amerika pazarında satışlarını hızlandırıyor. İlk olarak ABD’deki en büyük ihalesini aldıktan sonra Güney Amerika kapılarını da zorlamaya başladı ve Avrupa’nın en yüksek siparişlerini de almaya başladı.

Hollanda toplu taşımasından sorumlu olan Keolis Nederland BV firması BYD’den toplamda 259 adet araç siparişi verdi. Bu sipariş BYD ve Avrupa’nın en yüksek siparişi oldu. Aşağıdaki araç tipleri firma tarafından sağlanacak;

  • 8,7 metrelik midibüs
  • 12-metre – 206 adet, hepsi hızlı şarj için pantograflarla donatılmış olacak
  • yeni 13 metrelik model

BYD Avrupa Genel Müdürü Isbrand Ho şunları söyledi:

“Bu BYD için önemli bir fırsat ve aynı zamanda bir zamanlar elektrik enerjisine geçen en büyük Avrupa filosu haline geldiği için elektrikli mobilite konusunda büyük bir bağlılık teşkil ediyor”

“Bu, Avrupa’daki BYD için bir başka önemli nokta, ancak 259 eBus oluşturmaktan ve sağlamaktan ibaret değil. Tam bir nakliye çözümü sağlamak için Keolis ile yorulmadan çalıştık.  Ancak mükemmel işbirliği ile ve uzun vadeli bir ortaklık kurularak böyle projeler gerçekleştirilebilir. Keolis ile olan ilişkimiz, diğer büyük filo operatörleri ile fırsatları keşfetmek için mükemmel bir şablon sunuyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × four =