Kapat
Elektrikli Otobüs 96 0

BYD Tamamen Yeni Alüminyum Gövde 12 Metre Elektrikli Otobüsünü Sunuyor

Avrupa’da BYD otobüsleri, yeniden tasarlama, yükseltme ve yerel üretim sayesinde yıllar içinde oldukça gelişmiştir.

BYD, şu anda tamamen yeni bir alüminyum gövdede sunulan 12 metrelik elektrikli otobüsüyle İsveç’in Stockholm kentindeki UITP Küresel Toplu Taşıma Zirvesinde yer aldı.

Alüminyum kullanımı, araçta 250 km (155 mil) menzil için 348 kWh pil bulunduğunda çok önemli olan aracı daha hafif kılar. Alüminyum kullanımının diğer faydaları daha yüksek yapısal dayanım, iyileştirilmiş sızdırmazlık performansı ve korozyon önleyici özelliklerdir.

BYD eBus 12m, maksimum 80 yolcu kapasiteli iki ve üç kapılı modellerde sunulmaktadır.

Avrupa için 12 metrelik elektrikli otobüslerin üretimi Macaristan Komarom’da gerçekleştirilirken BYD, Fransa’daki Beauvais kentinde 10.8 metrelik midibüs, 18 metreye kadar kapasiteye sahip mafsallı otobüs dahil olmak üzere üretimi sağlamaktadır.

BYD, Avrupa’da şu ana kadar elektrikli otobüs pazarının % 20’sini elinde tutuyor ve 700’den fazla dağıtılmış veya sipariş edilmiş aracı mevcut. Küresel olarak, sayaç 50.000’i aşıyor (Çin’de 48.000’den fazla tahmin ediyoruz).

Stockholm’deki UITP Zirvesi 2019’da BYD elektrikli otobüs

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir