Kapat
Elektrikli Otobüs 52 0

Elektrikli Otobüsler, ABD Transit Filosunda Hala % 0 Payında

ABD DOE’nin Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Bürosu’na göre ABD transit otobüs filosuna (2018 itibariyle) dizel hibrit veya biyodizel gibi çeşitli şekillerde hakimdir. Dizel motorlar tüm transit otobüslerin yaklaşık % 70’inde bulunmaktadır.

% 20’den fazlası CNG, LNG ve karışımlarına düşmektedir. % 1’in üzerinde küçük bir dilim benzine gider,% 1 kadar ise “Diğer” kategorisidir. Bazı EV’ler olmalı, değil mi?

Umarım, otobüs elektrifikasyonundaki ilerleme yakında bir ivme kazanacak ve sonunda radarda görünecektir.

“Amerikan Toplu Taşıma Birliği (APTA) ‘ne göre alternatif yakıtlar ve gelişmiş hibrid aktarma organları, 2017 ve 2018’de tüm transit otobüslerin yarısından daha fazlasına güç vermiştir. Doğal gaz ve dizel hibrid aktarma organları dizel otobüslerin en büyük kısmını değiştirdi, bunu takiben biyodizel ve hidrojen, elektrik ve propan içeren “diğer” otobüsler yer aldı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir