Kapat
Elektrikli Otobüs 169 0

Heuliez Firması 49 Adet GX437 Elektrikli Otobüs Siparişi Aldı

Avrupa’da elektrikli otobüsler yaygınlaşmaya başladı. Kısa süre önce Heuliez firması 49 adet 18 metrelik yeni elektrikli otobüs siparişi aldı. Groningen – Drenthe bölgesi için 49 GX437 sipariş verildi ve Aralık 2019’da teslim edilmesi öngörülüyor.

Yapılan basın açıklaması;

“Hollanda’nın kuzeyinde çalıştırılacak olan otobüsler Aralık 2019’da işletmeye alınacak ve en büyük filo olacak. Heuliez firması, ilk parti 49 üniteyi teslim edecek. Q-Link filosunu tamamen elektrikli hale getirmek için 4 yıl içinde 51 adet daha sipariş seçeneği var.

Q-link hatları bölgedeki en büyük şehirleri birbirine bağlıyor ve bu nedenle yolculara yüksek düzeyde konfor sağlıyorlar. Bu şehirlerarası yolculuklar için, koltuklar arasındaki USB bağlantılarında, ücretsiz WiFi ve uyarlanmış iklimlendirme anlamına gelmektedir. ”

“GX437’nin seçimi, esnek bir şekilde şarj edilebilecek benzersiz batarya paketi (Li-ion NMCG batarya sistemi) nedeniyle yapıldı: gündüz yavaş şarj veya gün içerisinde hızlı şarj. Bu, otobüslerin menzil sınırlaması olmadan çalıştırılabileceği anlamına gelir.

GX 437 ELEC, yüksek kalite standartları, güvenilirlik ve mükemmel performans sunan güçlü rekabet avantajlarına sahiptir. Yapı olarak % 100 paslanmaz çelikten imal edilmiştir, gövde daha düşük ağırlık için kompozit panellerden üretilmiş ve şasi takviyeli bir korumaya sahiptir.

Yarı saydam eklemleme ve ön platformda bulunan ek üçgen pencereler sayesinde doğal ışıkla aydınlatılmış aydınlık bir yolcu kabininde, mükemmel koşullarda konfor içinde 100’den fazla kişi taşınabilir.

Klasik otobüslere kıyasla ayırt edici BRT ön yüzü, sade tavanı ve jant kapakları ile GX 437 ELEC zamansız tasarım ve zarafeti birleştiriyor ve benzersiz bir yolculuk ile otobüs hizmetinin gereklilikleri arasındaki sentezi kusursuz bir şekilde gerçekleştiriyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + four =