Kapat
Elektrikli Otobüs 71 0

IndyGo, BYD K11 ile ABD’deki İlk Elektrikli Otobüs Hızlı Geçişini Başlattı

Şimdi binlercesi Indianapolis’te elektrik yoluna girecek.

Bu ay IndyGo, ABD’nin Indianapolis’te ilk tamamen elektrikli Otobüs hızlı transit (BRT) sistemini resmen başlattı.

Hızlı Kırmızı Hat otobüsü 13 BYD K11 18 metrelik, belden kırmalı otobüsleri kullanıyor ancak bu yılın sonunda sayının 31’e yükselmesi planlanıyor.

“BYD, IndyGo tarafından Amerikan yapımı K11 18 metreli, belden kırmalı, batarya ile hizmet veren bu elektrikli servis otobüslerini sunmak için onurlandırıldı. K11, özellikle hızlı geçiş için özel olarak geliştirildi, daha az gürültü ve titreşim ile hizmet sunarken, tek bir egzoz bulutu yaymadı. “

Birkaç ay önce Red Line projesi BYD otobüslerinin, programın gerekliliklerini yerine getirmek için gerçek canlı servis kapsamında vaat edilen 275 mil menzile ulaşamadığı ortaya çıktığında tehlikeye atıldı. Medya raporlarından öğrendiğimiz gibi (aşağıdaki derinlemesine ilişkiyi izleyin), BYD şehre hiçbir ücret ödemeden kablosuz şarj sistemi kurdu ve otobüsler otobüs duraklarında şarj edebilecek ve gereksinimleri karşılayabilecek şekilde kuruyor.

IndyGo, 2032 yılına kadar tüm dizel otobüslerden kurtulmayı planlıyor ve umarım sorunsuz ilerler.”Lancaster, California fabrikasında BYD tarafından inşa edilenler gibi elektrikli otobüsler her yıl çalıştıkları atmosferden tonlarca kirletici maddeyi temizleyebilirler. BYD tarafından sağlanan benzersiz ve yenilikçi bir yeraltı şarj sistemi kurulduğunda, otobüsler her yerde en iyiler arasında olacak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir