Kapat

Irizar Yeni Nesil Elektrikli Otobüsünü Tanıttı

Irizar’ın Avrupa’da satılık yeni elektrikli otobüsleri artık mevcut

2014 yılından beri elektrikli otobüs üreten İspanyol otobüs üreticisi Irizar artık yeni nesil elektrikli otobüslerini müşterilere tanıtmaya başladı. Bu yıl şirket 10, 12, 15 ve 18 metrelik versiyonlarda yeni bir nesil piyasaya sürdü.

Elektrikli otobüs üzerinde yeni nesil değişiklikler de mevcut. İç ve dış tasarımında biraz daha konfora önem verildi ve araç biraz da olsun hafifletildi. Otobüs üzerine toplamda 350 kW’lık batarya grubu yerleştirildi bu da 250 km’lik bir menzil için yeterli bir kapasitedir.

Bataryalar 50-600 kW hızında çeşitli şekillerde şarj edilebilir. 100 kW civarında normal şarj üç saatten fazla sürmektedir. Firmanın basın açıklaması ise şu şekildedir;

“Yeni nesil daha verimli piller tüketimi daha da azaltmak ve daha geniş bir araç yelpazesi sunmak için rejeneratif fren sistemi ile birleşiyor. Bu da yaklaşık 17 saat çalışma süresini sizlere sunuyor.

Şarj süresi azaldı ve araç 3 saat içinde yavaş şarj edilebilir. Pantograf ile hızlı şarj etme seçeneği de mevcut. “

Irizar aynı zamanda elektrikli kamyonlar da sunuyor. Yakın zamanda bir elektrikli çöp kamyonunu bizlere tanıttı. Bu kamyonun videosu ile basınla paylaşıldı. Şimdi sizlere bu videoyu da sunuyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir