Kapat
Elektrikli Otobüs 17 0

MAN, Lion’s City E Elektrikli Otobüs için İlk Siparişlerini Aldı

MAN sektöre geç gelir ancak siparişleri yüzlerce olur.

Alman kökenli MAN Truck & Bus sonunda elektrikli sektöre adım atmayı başardı. Sektöre geç giren MAN yüzlerce sipariş ile karşı karşıya geldi. Nakliye şirketi Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein 2020 yılı için toplamda 17 adet 12 metrelik MAN Lion’s City E siparişi verdi.

Siparişlerden önce MAN firması bir adet solo otobüsünü Nakliye şirketi Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein’e vermiş ve günlük kullanımlar için test olanağı sağlamıştı.

480 kWh batarya kapasitesine sahip olan bu elektrikli otobüs toplamda 200 km menzil gidebiliyor. Uygun sürüşlerde ise 270 km‘yi bulabiliyor.

Konu hakkında MAN Kamyon ve Otobüs’ün Ürün ve Satış Veri Yolu Başkanı Rudi Kuchta şunları söyledi;

“Sipariş için çok memnunuz, çünkü bizim için elektrikli otobüslerin ihalenin bir parçası olarak ilk müşteriye teslim edilmesi çok önemliydi. Bu nedenle e-mobilite yol haritasındaki önemli bir kilometre taşı oldu. Bunu yaparken VHH, ilk MAN saha deneme aracının çalıştırılmasından önce bile e-mobilite yetkinliğimize güveniyordu. Bu güvene ayak uydurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + six =