Kapat
Elektrikli Otobüs 162 0

Mercedes-Benz eCitaro Fabrikası, 1,2 MW Şarj İstasyonunu Kuruyor

Alan en yüksek seviyedeyken ve birden fazla aracı yüksek güçte şarj etmeniz gerektiğinde, üst katta şarj cihazları oluşturmanız gerekebilir

Daimler elektrikli otobüs seri üretimiyle birlikte Almanya’daki Mannheim otobüs fabrikasını Mercedes-Benz eCitaro için yeni bir merkezi elektrikli şarj istasyonu ile güçlendirdi .

Elektrifikasyonun uygulanma yaklaşımına bakmak oldukça ilginç. Mannheim fabrikasında, dört adet 150 kW DC CCS Combo 2 tezgahı ve iki stand için iki farklı üstten yükleme sistemi (her biri 300 kW) olan 1.2 MW’lık bir istasyon var.

Yeni üretilen eCitaro şimdi hızlı bir şekilde şarj edilebilir ve müşteri teslimatından önce test edilebilir. Ek olarak, istasyon yeni ürünlerin geliştirilmesinde ve müşterilere sunum için kullanılacaktır.

İlginç olan, tüm şarj cihazlarının tesiste yer kazanmak için yerden beş metre yükseğe monte edilmesidir.

Benzer istasyonlar, alanla sınırlı birçok otobüs durağına da gitmenin yolu olabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir