Kapat
Elektrikli Otobüs 84 0

Mercedes-Benz eCitaro için Rekor Sipariş: Bazıları Solid-State Bataryalı Olacak

Daha fazla sipariş, daha yüksek kapasite paketleri

Mercedes-Benz nihayet Avrupa’daki elektrikli otobüs işletmesini hızlandırıyor . Alman üretici kısa süre önce 56 adet eCitaro ve ilgili ücretlendirme altyapısı için rekor bir sipariş aldı .

Sipariş, 271 otobüs işleten ve 2020’nin sonuna kadar beşte birini elektriklendirmek isteyen Almanya’nın Hesse bölgesinde Wiesbaden’den ESWE Verkehrsgesellschaft mbH’den geliyor.

İlk 10 otobüs bu yıl içerisinde teslim edilirken kalan 46 adet elektrikli otobüs ile 2020 yılında teslim edilecek.

Solid-State Bataryalar (Bollore’s LMP)

Diğer ilginç haber ise Mercedes-Benz eCitaro’nun yeni 441 kWh solid-state pillerle de sipariş için hazır olmasıdır. Bollore’s Blue Solution tarafından tedarik edilen solid state piller 2018’de açıklandı . Bunlar aynı zamanda 60-80 ° C’lik yüksek bir sıcaklıkta çalışması gereken Lityum Metal Polimer (LMP) olarak da bilinen pillerdir.

441 kWh paketlerle donatılan otobüsler, kış koşullarında SORT2 test döngüsünde 200 km (124 mil) sürüş yapabilecek.

ESWE için ilk 15 otobüs 292 kWh NMC piller (lityum-nikel-manganez-kobalt-oksit piller) ile kullanılacakken kalan 41 adet  441 kWh yüksek-sıcaklık değeri barındıran Solid-State bataryalar ile kullanılacak.

Basın açıklaması;

Mercedes-Benz eCitaro: eCitaro için rekor kıran bir düzen: Mercedes Benz, Wiesbaden’e 56 elektrikli şehir içi otobüs tedarik edecek

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 13 =