Kapat
Elektrikli Otobüs 238 0

Miami-Dade 33 Adet Proterra Catalyst E2 Elektrikli Otobüs Sipariş Etti

Proterra, ABD’deki en büyük EV otobüs siparişlerinden birini verdi – 33 Catalyst E2 ve 75 adet DC şarj cihazı.

Miami-Dade Doğu kıyısında büyük elektrikli otobüs siparişi gerçekleşti,  33 adet 40’lık Proterra ile Catalyst E2 DuoPower aktarma organları.

İlginç bir şekilde, otobüsler ile birlikte Miami-Dade, elektrikli filosunun daha da genişlemesini desteklemek için 75 adete kadar takılabilir Proterra şarj cihazı (iki kat daha fazla otobüs) sipariş etti.

2035 hedefi, filonun en az % 50’sinin elektrifikasyonu. Bu oldukça muhafazakar bir yaklaşım ancak daha iyi ve daha uygun maliyetli EV’lerin daha hızlı olması, daha hızlı transit acentelerin elektrifikasyon yollarını revize edeceği konusunda iyimseriz.

“Belediye Başkanının hedeflerini daha da ileriye taşımak için Miami, 2035 yılına kadar ülkenin otobüslerinin en az yüzde 50’sinin elektrikle çalıştırılmasıyla fosil yakıt tüketimini azaltma konusunda güçlü bir taahhütte bulundu. Sıfır emisyonlu otobüslere geçiş, kirliliği azaltmak, petrol bağımlılığını azaltmak için kritik bir fırsat sunuyor ve daha sağlıklı bir toplumu destekliyor .. Sıfır egzoz borusu emisyonları veya kirleticiler ile Proterra akülü elektrikli otobüsler, sıfır emisyonlu bir otobüsle değiştirilen her dizel araç için yıllık yaklaşık 230.000 pound CO2 salınımını ortadan kaldıracak.

Çevresel faydalara ek olarak, Proterra Catalyst aracı standart bir dizel otobüsün yaklaşık iki katı beygir gücü ve beş kat daha iyi yakıt verimliliği ile üstün performans sunar. Proterra Catalyst elektrikli otobüs, aynı zamanda sınıfındaki en uzun pil elektrikli otobüs serisine de sahiptir.

Miami-Dade, elektrikli araç filosunun gelecekteki genişlemesini desteklemek için 75 adede kadar takılabilir şarj cihazı kuruyor. Proterra, süreci baştan sona yöneten anahtar teslimi altyapı kurulumu sağlayacak. İlçe ve yerel kuruluşla birlikte çalışan Proterra’nın şirket içi uzman ekibi, elektrikli filoya geçişi basitleştirerek Miami-Dade için en iyi şarj altyapı çözümünü tasarlayacak ve uygulayacak. Proterra’nın amaca yönelik inşa edilmiş yüksek güçlü şarj sistemleri, Miami-Dade’ye Proterra elektrikli otobüslerin yanı sıra diğer elektrikli araçları şarj etme imkanı sağlayan standart J1772-CCS eklenti teknolojisini kullanır. Proterra şarj cihazları aynı zamanda araçtan şebekeye yetenekli ve akıllı şebekeye hazır. ”

Miami-Dade Belediye Başkanı Carlos Giménez şunları söyledi:

“Florida, ülkedeki iklim değişikliğine en savunmasız bölgelerden biri ve Miami, sera gazı emisyonlarını azaltmak için yorulmadan çalışıyor. Akülü elektrikli otobüslerin kullanılması, çevremizi ve toplumumuzun halk sağlığını geliştirmek için yapabileceğimiz en iyi eylemlerden biri. Miami-Dade’ye temiz, sessiz ulaşım sağlamak için Proterra ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Proterra CEO’su Ryan Popple şunları söyledi:

“Miami-Dade, ulaşım yenilikçiliğini ve çevresel sürdürülebilirliği desteklemede olağanüstü bir liderlik göstermiştir. EV teknolojisine olan bağlılıkları ve fosil yakıt bağımlılığını azaltma konusundaki uzun vadeli vizyonları ile Kuzey Amerika toplu taşımacılığının geleceğini yaratmaya yardımcı oluyorlar. Miami-Dade ile elektrikli araç ve şarj altyapısı konusunda ortak olmaktan gurur duyuyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir