Kapat
Elektrikli Otobüs 224 0

Motor Coach Industries Yeni Elektrikli Otobüsünü Tanıttı

389 kWh batarya grubu ile donatılmıştır.

Motor Coach Industries (MCI), 2018 yılında söz verdiği gibi yeni elektrikli otobüslerini hizmet için tanıtmaya başladı. Orta segment için MCI D45 CRTe LE CHARGE serisi ve lüks segment için ise J4500e CHARGE modeli duyuruldu. Aracın toplamda 389 kWh batarya grubu mevcuttur ancak bu güç 544 kWh seçeneğine kadar artırılabilir.

Otobüs için ilk rota San Francisco’ya giden Sacramento olacak. Firmanın bu otobüs için yaptığı açıklama şu şekildedir;

“Şehirde ekspres servis hareketliliği sağlayıcısı olarak hızla büyüyen bir şehir olan FlixBus, 28 Ekim’de değerlendirme için D45 CRTe LE CHARGE’ı bir Sacramento’da San Francisco hattına gönderen ilk firma oldu. FlixBus uzun mesafelerde çalışan bir mobilite firmasıdır.”

Uzun menzilli bu elektrikli otobüsün toplamda 380 km menzile sahip olması bekleniyor.

MCI D45 CRTe LE CHARGE özellikleri:

  • 389 kWh enerji depolama sistemi (ayrıca 544 kWh’ye kadar mevcuttur )
  • 350 V ve maksimum 3.320 ft-lb maksimum tork ile kullanılabilir veya 750 V yüksek torklu Siemens elektrikli tahrik motoruda olabilir.
  • 150 kW depo içi şarj cihazı ile 3 saatten daha kısa sürede şarj olabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir