Kapat
Elektrikli Otobüs 211 0

Nova Bus 594 kWh Pil Paketli Yeni LFSe+ Elektrikli Otobüsünü Tanıttı

594 kWh batarya seçeneği ile 340-470 km menzil katedilebilir.

Nova Bus kanadalı bir otobüs üreticisi olarak Volvo firması ile birlikte üretimini devam ettirmektedir. Firma New York Amerikan Toplu Taşıma Birliği konferansında yeni LFSe+ otobüsünün tanıtımını gerçekleştirdi. Otobüs 594 kWh batarya grubu ile minimum 340, maksimum 470 km arasında mesafe gidebilir.

Firma tarafından yapılan açıklama şu şekildedir;

“Yirmi yıldan uzun bir süredir kendini kanıtlanmış olan Nova LFS platformu üzerine inşa edilmiş bu çığır açan otobüs aynı derecede güvenilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında yeni LFSe + ‘nın esinlendiği Nova Bus LFSe, ilk elektrikli Haziran 2018’de Altoona’da testlere alınmış ve başarılı olmuştu.”

Araç üzerinde BAE Systems elektrik motoru ve güç elektroniği kullanılmıştır. LFSe+ CCS1 Combo fişleri veya OppCharge tavan şarj sistemi ile şarj işlemini gerçekleştirebilir.

Nova Bus Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Martin Larose şunları söyledi:

“Yeni, uzun menzilli % 100 elektrikli otobüsümüzü müşterilerimize tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Bu lansman, Kuzey Amerika’da elektrikli ulaşımın gelişiminde önemli bir anı işaret ediyor. LFSe +, Nova Bus’ın kanıtlanmış uzmanlığını temiz ve sürdürülebilir teknolojilerdeki en son yeniliklerle mükemmel bir şekilde eşleştiriyor. İşletmemizin her alanında kirliliği ve israfı azaltmak için ürünümüzü ve süreçlerimizi her zaman iyileştirmeyi taahhüt ediyoruz ve LFSe + bu taahhüdün en son gösterimidir ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir