Kapat
Elektrikli Minibüs 260 0

Özerk ve Modüler Elektrikli Scania NXT Açıklandı

Scania NXT, 2030’un ötesindeki elektrikli otobüs ve kamyonların geleceğini ima ediyor

Scania, Stockholm’deki UITP Küresel Toplu Taşıma Zirvesi’nde (10-12 Haziran) tamamen yeni tamamen elektrikli konsept sunuyor – 2030 ve daha fazlası için tamamen özerk bir araç olarak öngörülen Scania NXT.

Konseptin ana konusu, 7/24 platformun çeşitli modüller ile kullanılmasını sağlayan modüler mimaridir – örneğin gündüzleri otobüs ve gece boyunca kamyonet.

“NXT’nin geleceğine hoş geldiniz! Scania’nın yeni pilli elektrikli kendinden sürüşlü şehir konseptli aracı, yolcuların sabahları ve akşamları işe girip, gün içinde mal teslim etme ve geceleri çöp toplama esnekliği ile tasarlandı.

Cesur bir inovasyon sergisinde, Scania mühendisleri şirketin DNA’sını (modüler sistem) değişen kentsel görevler için şeklini değiştirebilecek bir konsept aracı geliştirmede bir sonraki aşamaya aldılar. “

Scania NXT özellikleri:

  • 8m uzunluğunda
  • Zemin altında 162 kWh pil takımı, silindirik hücreler
  • menzili 245 km (152 mil)
  • otobüs sürümü 55 yolcu alabilir (20 koltuk)
  • 8 ton ağırlığı

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir