Kapat
Elektrikli Otobüs 224 0

Proterra 100. Elektrikli Otobüs Müşterisini Kutladı

Şimdiye kadar yaklaşık 400 elektrikli otobüs teslim edildi. Sipariş listesi ileriki 400 adetten fazla otobüs içindir.

Bu ay Proterra elektrikli otobüs siparişi veren 100 müşteriden dönüm noktasına ulaştı. Toplamda,  800’den fazla sipariş edildi ve 41 eyalette.

En son siparişler, Bölgesel Ulaşım için Banliyö Hareketlilik Kurumu (SMART) ve Michigan’daki Detroit Ulaşım Departmanından (DDOT) alınmıştır.

Şirket şu ana kadar toplamda yaklaşık 10 milyon mil kaplayan 390’dan fazla elektrikli otobüs teslim etmeyi başardı (ortalama araç başına yaklaşık 25.000 mil). Yüzlerce sipariş, muhtemelen üretim alanlarını oldukça meşgul ediyor.

SMART ve DDOT sırasıyla iki ve dört elektrikli otobüs ve ayrıca gerekli hızlı şarj altyapısını sipariş etti:

“DDOT iki adet 40-feet Proterra Catalyst® E2 Max veri yolu, iki adet Proterra® 125 kW fişi ve bir adet 500 kW havai hızlı şarj sistemi alacak. SMART DuoPower ™ güç aktarma organlarına sahip dört adet 40-feet Proterra Catalyst® E2 veriyolu alacak. Dört Proterra® 125 kW plug-in şarj cihazı ve bir 500 kW havai hızlı şarj sistemi DDOT ve SMART, güneydoğu Michigan bölgesine yüksek kaliteli, güvenli ve uygun maliyetli toplu taşıma sağlayan DDOT, DDOT’un en büyük toplu taşıma kuruluşudur. Michigan, Detroit ve komşu şehirlere hizmet veriyor ve SMART öncelikle banliyö alanlarında faaliyet gösteriyor. SMART ve DDOT, ABD Ulaştırma Bakanlığı Federal Transit İdaresi’nden Düşük ya da Sıfır Emisyonlu Araç Programı ile 2,6 milyon dolar kazandı. elektrikli otobüsler ve şarj sistemleri için.Proterra elektrikli otobüsleri, her iki organizasyon için de ilk elektrikli otobüslerdir ve Proterra araçları yaşlanan dizel otobüslerin yerini alacaktır. ”

Proterra CEO’su Ryan Popple şunları söyledi:

“Proterra, Kuzey Amerika’daki 100 müşteriye temiz, sessiz ulaşım getirme konusunda inanılmaz bir dönüm noktasına ulaştı. Araç tasarımı ve akü teknolojisinden ağır şarj sistemlerine ve enerji çözümlerine kadar Proterra, transit endüstrisinin elektriğini sağlamada öncü olmuştur. Akü-elektrikli otobüsler, diğer tüm ulaşım türlerinden daha fazla şehirler için hareketlilik ve sürdürülebilirliğin geleceğine hitap eden temel taşlardır ve Kuzey Amerika elektrikli otobüs endüstrisinde en heyecan verici EV gelişmelerinin olduğuna inanıyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir