Kapat
Elektrikli Otobüs 51 0

Proterra, OEM’ler İçin Araç Elektrifikasyon Çözümlerini Başlattı

Yakında Proterra tarafından desteklenen elektrikli kamyonları görecek miyiz? Çok muhtemel.

Elektrikli otobüs üreticisi Proterra, işlerini büyütmeye ve diğer elektrikli üreticilerin tedarikçiliğini sağlamaya çalışıyor ve Proterra’nın çözümlerini ticari elektrikli araçlarda kullanacak.

Bu ay, şirket aşağıdakileri içeren Proterra Powered teklifini açıkladı  :

  • araç elektrifikasyon donanımı
  • ilk tasarım danışmanlığı
  • mühendislik hizmetleri ve entegrasyon
  • servis desteği
  • Eğitim
  • altyapı uygulaması şarjı

Diğer bir deyişle, EV yenileri kendi elektrifikasyon programlarına Proterra batarya sistemleri, güç aktarma organları ve şarj çözümleri kullanarak atlayabilecekler.

Proterra Powered’in resmi lansmanı OEM’lerle birkaç proje izlemektedir. Muhtemelen en büyüklerinden biri, Daimler’in Proterra’ya yatırım yaptıktan sonra Thomas Built Otobüsler ile elektrikli okul otobüslerinde (Daimler bağlı kuruluşu) son ortaktır.

“Proterra, Proterra elektrikli araç teknolojisi ile çalışan ve temiz, sessiz taşıma sağlayan % 100 pil elektrikli araçlar tanımak için Daimler, Van Hool ve Alexander Dennis gibi dünya standartlarında OEM’lerle ortaklık kuruyor. Proterra ve Thomas Built Otobüsler, lider Kuzey Amerika’daki okul otobüsleri üreticisi ve Daimler’in yan kuruluşu, yeni yüksek performanslı elektrikli okul otobüsü Saf-T-Liner® C2 Jouley’i tanıttı, Van Hool, Kuzey Amerika pazarındaki ilk elektrikli motorlu koçu için Proterra’yı seçti .”

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »