Kapat
Elektrikli Otobüs 143 0

San Francisco Havaalanı 6 adet Proterra Elektrikli Otobüs Satın Aldı

Dizel değiştirildikten sonra, CNG sırada olacak.

San Francisco Uluslararası Havaalanı (SFO) 440 kWh pil paketi ve üç adet 60 kW Proterra şarj cihazı bulunan altı adet elektrikli ‘ Proterra Catalyst E2 için sipariş verdi. Otobüsler altı dizel otobüsün yerini alacak şekilde ayarlanmış olacak

SFO, ülkedeki Proterra otobüslerini almaya karar veren sekiz havaalanı arasında yer alıypr.

“Yeni elektrikli otobüsler California’da Burlingame, California’daki Proterra’nın Silikon Vadisi merkezindeki caddeden aşağıya doğru tasarlanmış ve üretilmiş pilleri entegre edecek. Üzerindeki 440 kWh pil kapasitesiyle otobüsler şu anda otobüs sağlayan SFO filosunun bir parçası olacak terminaller, uzun süreli otoparklar ve günlük güzergahlar boyunca diğer havalimanı yerleri arasında yolcu taşımacılığı yapacak ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 15 =