Kapat
Elektrikli Otobüs 217 0

Sidney Kademeleri Olarak 8000 Adet Otobüsünü Elektrikli Hale Getirecek

Plan, tüm otobüs filosunu (yaklaşık 8.000) elektriklendirmek.

Alınan bilgilere göre NSW hükümeti Sidney’deki 8000 otobüsü kademeli olarak tamamen elektrikli otobüsler ile değiştirmeyi planlıyor. 2020 yılında başlayacak olan bu elektrifikasyon faaliyeti 3 yıl sürecek ve sonunda çevreci bir filoya kavuşulacak.

“NSW, yaşlanan otobüs filosunun tamamen elektrikli hale gelmesinde hızlı olacak ve 3 yıl içinde bu dönüşüm gerçekleşecek.”

NSW ulaştırma bakanı Andrew Constance şunları söyledi:

“Tamamen elektrikli bir otobüs filosuna geçiş yapmak topluluklara hava ve gürültü kirliliğini azaltmanın yanı sıra inanılmaz itici güçlerimiz açısından da büyük faydalar sağlayacaktır” dedi.

“Bu sürecin bir parçası olarak endüstrimizi otobüs filomuzun partikül yayan dizelden sıfır emisyonlu otobüslere iddialı bir dönüşümüne başlaması için zorlayacağız.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir