Kapat
Elektrikli Otobüs 56 0

Solaris, Bu Yıl Avrupa EV Otobüs Pazarının % 25’ine Sahip Oldu

Solaris, Avrupa’da yüzlerce elektrikli otobüs için sipariş aldı. Şimdi üretimi artırma zamanı

Polonyalı otobüs üreticisi Solaris, elektrikli otobüsler için 100’üncü sırasını ve 17 ülkedeki müşterilere toplam 700’den fazla teslim edilmiş veya sipariş edilen EV’yi kutluyor .

En son siparişlerin üçü – Berlin (BVG), Milano (ATM) ve Varşova (MZA) – bu yıl şu ana kadar % 25 pazar payıyla Avrupa’da Solaris’i lider yapan 470 elektrik otobüsü için !

“2019’un ilk aylarında, Solaris, Berlin (BVG), Milano (ATM) ve Varşova’ya (MZA) elektrikli otobüs temini için üç büyük sipariş aldı. Bolechowo’daki montaj hattında toplam 470 araç açılacak Sadece bu üç metropol için: Üretici, diğer Avrupa şehirlerine giden 90 daha fazla elektrik otobüsü ile sözleşme yapmış, Polonya üreticisi, 2019 yılında Avrupalı ​​taşıyıcıların ihaleye çağırdığı toplam % 25 elektrikli otobüsden sorumlu. Böylece firma, elektrik otobüsleri için yapılan sözleşmeler konusunda Avrupa’da öncülük etti. ”

Yollarda 3.500 araçla (beş yıl önceki 240 yılına göre) Avrupa otobüs pazarının ve Solaris’in kendisinin büyük bir büyüme yaşadığı açıkça görülüyor.

Solaris geçtiğimiz günlerde, çeşitli EV çözümlerinin yanı sıra, bu sonbaharda daha uzun menzil için neredeyse iki katı kapasiteye sahip tamamen yeni Solaris High Energy Plus pil paketlerini tanıtacağını duyurdu.

Pantografla bir düzine kadar birkaç dakika sürebilir veya normal bir eklentiyle yavaş şarj edebilirsiniz. İlginçtir ki, Solaris markalı elektrikli otobüslerin yaklaşık % 65’i pantograf şarjına karar vermiştir. Bu şarj çözümü, Polonyalı üretici tarafından desteklenmektedir. Bununla birlikte, otobüs pazarında, oranlar biraz farklı bir şekilde bölünüyor, her modda sayının yaklaşık yarısını talep ediyor ancak takımlı şarjlı otobüsler hafif bir avantaja sahip. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir