Kapat
Elektrikli Otobüs 74 0

Solaris, İtalya’da ATM Milano’ya 250 Adete Kadar Elektrikli Otobüs Verecek

Avrupa’daki elektrikli otobüs siparişleri, acentelerin % 100 elektriğe geçiş yapmayı planladıkları için gittikçe güçleniyor.

Solaris, Milan taşıyıcı ATM Milano tarafından, Avrupa’daki EV otobüsleri için en büyük çerçeve sözleşmesinden biri olan 250 adete kadar elektrikli otobüs teslim sözleşmesi aldı.

ATM Milano, 2030 yılına kadar dizel otobüsleri tamamen devre dışı bırakmayı planlıyor ve toplam anahtar maliyeti 192 milyon Euro (215 milyon $) olacak.

İlk olarak , 26’sının geleceği, 240 kWh akü paketi ve 220 kW aktarma organlarının (iki adet 110 kW motor aksı) Haziran 2020’den itibaren teslim edileceği 82 kişilik alanlı 40 Solaris Urbino 12 Electric’in ilk partisi teslim edilecek.

“12 metrelik Urbino elektrik, toplam 240 kWh’nin üzerinde bir kapasiteye sahip Solaris High Energy tipi pillerle donatılmış olacak. Bu pillerdeki elektrik gücü, ters çevrilmiş bir pantograf, yani şarjdan indirilen bir cihaz aracılığıyla şarj olacak araç tavanına direği ve otobüs deposundaki klasik bir takma tertibatına sahip. Tahrik ünitesi, her biri 110 kW gücünde iki entegre elektrikli motoru olan elektrikli bir akstan oluşacaktır. “

Polonyalı üretici geçmişte Milano’ya 25, genel olarak da 40 İtalya’ya elektrikli otobüs teslim etti.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =