Kapat
Elektrikli Otobüs 49 0

Thomas Built, Virginia’da 50 Elektrikli Okul Otobüsü Tedarik Edecek

Thomas Built, ABD’deki en büyük elektrikli okul otobüsü siparişini aldı.

Thomas Built Bus firması elektrikli otobüs yapım işi ile uğraşan bir firma, genellikle okul otobüsleri üzerinde yoğunlaşıyor. Dominion Energy tarafından verilen sipariş ile firma, toplamda 50 adet okul otobüsü üretecek.

Virginia’daki okul otobüslerinin değiştirilmesi nedeniyle bu sipariş verildi. Saf-T-Liner C2 Jouley adeı verilen bu otobüsler kısa süre içerisinde teslim edilecek. 220 kWh batarya kapasitesine sahip olan bu otobüsler toplamda 216 km menzile sahip olacak.

Konu ile ilgili şu şekilde açıklama yapıldı;

“TBB’nin tamamen elektrikli Saf-T-Liner C2 Jouley otobüsü, popüler Saf-T-Liner C2 ile aynı araç kalitesi, dayanıklılık, performans, güvenlik ve konforla donatılmıştır. Toplamda 220 kWh batarya grubu mevcut.Jouley Proterra ile yaklaşık üç saatte şarj edebilir 60kW DC hızlı şarj sistemi ve araçtan şebekeye (V2G) teknolojisini kullanarak güç şebekesine geri güç sağlayabilir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir