Kapat
Elektrikli Otobüs 58 0

Venedik Solaris’ten 30 Elektrikli Otobüs Siparişi Verdi

Halen Lido ve Pellestrina adalarında çalışan dizel otobüslerin % 100’ü EV’lerle değiştirilecek.

Solaris, İtalya’da harika bir iş çıkarıyor, sipariş sonrası sipariş alıyor. Sonuncusu, ünlü Venedik kentindeki nakliye operatörü ACTV SPA Venezia’dan geliyor.

Toplamda,  hızlı şarj altyapısına sahip 30 Solaris Urbino 12 Electric, 20 milyon € ‘dan (22,4 milyon $) satın alınacak.

En önemli kısım, bu sipariş sayesinde, iki ada –  Lido ve Pellestrina , dizel filosunun % 100’ünün yerine tamamen elektrikli olacak.

“Solaris şirketinin müşterisine ACTV SPA Venezia’ya tedarik, Lido ve Pellestrina adalarında kullanılacak ve şu anda iki adada çalışan dizel araçlarının % 100’ünün yerini alacak 30 Solaris Urbino 12 elektrikli otobüs teslimatını içeriyor.”

İlginçtir ki, büyük akü paketlerine gerek yoktur. Otobüsler 116 kWh’lık paketlerle donatılacak (genellikle 100 km / 62 mil mesafeden daha iyi olmamak üzere);

  • dokuz hızlı pantograf akü şarj cihazı
  • altı sabit fişli şarj cihazı
  • mobil bir plug-in şarj cihazı

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × one =