Kapat
Elektrikli Otobüs 203 0

Volvo 396 kWh Batarya Kapasiteli Yeni Körüklü 7900 Elektrikli Otobüsünü Tanıttı

Volvo şimdi en uzun menzilli elektrikli otobüslerini halka tanıtıyor.

Volvo, Busworld fuarında yeni körüklü elektrikli otobüsünü tanıttı. 7900 olarak adlandırılan model toplamda 150 yolcu kapasitesine sahip. 18 metre veya 18.7 metre uzunluğunda 2 seçeneği mevcut. 7900 modeli üzerinde toplamda 396 kWh batarya grubu mevcut.

Hızlı şarj özelliğinin de yer alacağı model OppCharge ve Combo2 / CCS ile şarj olabilmektedir. Körüklü bir sisteme sahip olması da % 80’lik bir güç tasarrufu avantajını sağlamaktadır.

Volvo tarafından 7900 serisi ile ilgili basına yapılan açıklama şu şekildedir;

” Düşük ses seviyesi ve yüksek güvenlik
Volvo 7900 körüklü elektrikli otobüs hızlı yolcu hareketini artırmak ve yolculara sessiz ve rahat bir sürüş sağlamak için tasarlandı. Otobüs, dört çift kapı, geniş derli toplu zemin alanları ve ergonomik tasarımlı tırabzanlar ve tutma kolları ile müşterilere sunulacak.

Kabin, sürücüye çevredeki trafiğe hakim bir görünüm ve rahat bir sürüş konumu sağlayacak. Düşük ses seviyesi yorgunluk ve dikkat dağıtma riskini azaltmaktadır. Yüksek kapasiteli bir klima ünitesi hem yolcular hem de sürücüler için uygun bir sıcaklık sağlar. Volvo 7900 körüklü otobüs, sürücünün çalışmasını önemli ölçüde kolaylaştıran omuzlar, kollar ve sırttaki gerginliği azaltan Volvo Dinamik Direksiyon ile donatılabilir.

Volvo 7900 körüklü otobüs, şehir merkezlerindeki sıfır emisyon bölgeleri ve bina içi otobüs durakları gibi gürültü, egzoz emisyonları ve hız gibi özel talepleri olan belirli bölgelerde sürüş yapabilmek için tasarlanmıştır. Korunmasız yol kullanıcıları için güvenliği daha da arttırmak maksadıyla otobüs, belirlenen hız sınırlarının aşılmasını otomatik olarak önleyen Güvenlik Bölgesi Yönetimi ile ve çarpışma riski varsa sürücüyü uyaran Yaya ve Bisikletçi Tespit Sistemi ile donatılabilir. “

Volvo 7900 Electric Belden özellikleri:

  • Uzunluk: 18 veya 18.7 m
  • Yolcu kapasitesi: 150 yolcuya kadar
  • Aktarma organı: İki vitesli şanzımanlı çift elektrik motoru. Maks. 2×200 kW güç çıkışı , maks. tahrik aksında tork 31 kNm.
  • 20 derece yokuş yukarı eğimde tam yüklü bir başlangıç ​​yapabilir
  • Piller: 396 kWh’ye kadar enerji depolama kapasitesine sahip lityum iyon piller .
  • Şarj sistemi: OppCharge , Combo2 / CCS .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir