Kapat
Elektrikli Otobüs 133 0

Volvo, İsveç’e 160 Elektrikli Otobüs Teslim Edecek

İsveç’te elektrikli otobüs satışı artmaktadır.

Volvo Otobüsleri yakın zamanda İsveç’teki Göteborg bölgesinde (Göteborg, Mölndal ve Partille) hizmet verecek 160 araç için Avrupa’daki en büyük elektrikli otobüs siparişlerinden birini kazandı.

Başlangıçta, sipariş sadece 30 otobüs içindi ancak Västtrafik isteğe bağlı 130 tane daha sipariş etmeye karar verdi. Önceden sipariş edilen 60 ile birlikte, şirket 2020 sonuna kadar 220 adet işletecek.

“Nakliye şirketi Transdev’e 8 milyar SEK değerinde anlaşma imzalandı. Västtrafik’in en büyük otobüs trafiği ihalesi şimdiye kadar 30 yeni elektrikli otobüs içeriyordu. Tedarikte, Västtrafik’in imzalamayı tetiklemeye karar verdiği 130 elektrik otobüsü için de seçenekler vardı.

220 elektrikli otobüs İsveç’teki en büyük EV otobüs filosu olacak. Diğer ülkelerde de üç basamaklı siparişlerle, Avrupa pazarının bu yıl daha yüksek bir elektrikli otobüs ekipmanına girdiği görülüyor.

Västtrafik’in CEO’su Lars Backström şöyle dedi:

“Tam güçte bir şehir trafiğine geçiş, sahip olduğumuz yüksek çevresel hedeflere ulaşabilmemiz için çok önemli. Aynı zamanda, insanların daha iyi hissetmeleri ve daha yoğun, daha çekici şehirler inşa edebilmemiz için gürültü ve emisyonları azaltıyoruz. Gelişimden çok ileride olduğumuz ve aynı adımları atması için daha fazla bölgeye ilham vereceğini umuyoruz, ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir