Kapat
Elektrikli Otobüs 175 0

Volvo Otobüslerinin Depo Alanında Otonom Sürüşlerini Gösteriyor

Depolarda otobüslerin kendi kendini sürmesi harika bir ilk uygulama gibi geliyor.

Volvo, otobüslerinin Göteborg şehrinin dışındaki bir depolama alanında nasıl otonom olarak hareket ettiklerini kullanıcılara gösteriyor. İsveçli üretici otobüslerin kamuya açık yollarda kendi kendine sürüş yapmasının yıllar alacağını ancak depoların öngörülen ve tekrarlanan trafik akışlarıyla birlikte depo çevresi de bilindiği için otonom sürüş için oldukça basit bir uygulama olduğunu belirtiyor.

Depo alanındaki parklanma, bakım alanı ve yıkama ünitesinin yerlerinin sabit olması otonom sürüşü kolaylaştırıyor. Bu alanda otobüs daha önce yerlerinin belli olduğu konumlara kendisini götürebiliyor.

Volvo, bu gibi otonom sürüş özelliğinin 5 ile 10 yıl içerisinde tüm operatörler tarafından satın alınabileceğini belirtiyor.

“Gösteri sırasında tamamen elektrikli olan 12 m’lik özerk otobüs yolcuları taşırken doğru yere park etmeden önce kendini otopark alanı ile temizlik, servis ve elektrik şarjı da dahil olmak üzere birçok iş istasyonu arasında başarıyla götürdü.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir