Kapat
Elektrikli Otobüs 119 0

Workhorse Elektrikli Minibüs Üretmeye Odaklanacak

Workhorse artık elektrikli minibüse odaklanma zamanının geldiğini bildirdi. Workhorse aslında mali açıdan zayıflamaya başlayan bir firma. Ancak günümüzün artık elektrikli araçlar ile daha fazla ilgili olduğunu anladıklarında şu an elektrikli minibüse odaklanmanın kendilerine daha faydalı olacağını anladılar.

Finansal sonuçlara göre, şirket 2018’de sadece 763.000 dolarlık (4. Çeyrekte 21.000 dolar dahil) satış yaptı ve 2017’de 10.0 milyon dolar olarak kaydetti. Öte yandan, net zarar 36.5 milyon dolar olarak belirlendi ve 2017’de 41.2 milyon dolar net zarar açıklandı. Böyle bir durumda Workhorse, sipariş edilen araçlar için parça satın almakta bile sorun yaşadı.

Workhorse ile ilgili görsel sonucu

Firma ebilindiği üzere 1.100 NGEN-1000 elektrikli kamyonet ve 6.000 pikap için sipariş aldı. Bu siparişler elektrikli sektör için çok iyi bir rakam ancak mali durumdan dolayı pikapların üretimi ertelenecek. Firma tarafından bu durum için yapılan açıklama şu şekildedir;

“The refocusing of the Loveland, Ohio-based startup has included changing chief executives, borrowing $35 million from a hedge fund and absorbing $8 million in warranty expense for defective battery packs in older electric vans. Workhorse also is trying to sell its hybrid “Surefly” octocopter design.”

“Without an estimated $40 million to $60 million from the sale of Surefly, Workhorse has just “one or two quarters of runway” to avoid a bankruptcy filing, said Carter Driscoll, a former stock analyst at MLV & Co. and Workhorse investor.”

2018 yılında alınan pikap siparişi artık firma gündeminden çıkarılacak. Umarız ileriki dönemlerde firma pikap üretimini tekrar gündeme alır.

Workhorse ile ilgili görsel sonucu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − thirteen =