Kapat

Embraer, 2020’de İlk Prototip Elektrikli Uçak Uçuşunu Duyurdu

Embraer’in elektrifikasyondaki ilk girişimi küçük bir tek motorlu EMB-203 Ipanema‘dır.

Brazilyalı Embraer 50’nci yıldönümünü kutladı. 1969’dan beri Embraer, 8.000’den fazla uçak teslim etti .

Şirket için bir sonraki büyük adım elektrifikasyondur. EMB-203 Ipanema’ya dayanan (yukarıda resimde gösterilen) tamamen elektrikli ilk gösteri uçağı, şu anda başka bir Brezilya şirketi olan WEG ile ortaklaşa geliştirilme aşamasındadır.

Prototipin 2020’deki ilk deneme uçuşlarına hazır olması bekleniyor .

Küçük bir tek motorlu uçağın prototipi hazır olduğunda, Embraer gerçek elektrikli ürünler üzerinde çalışabilecek.

“Uçağın elektrik motoru ve denetleyicisi, elektrifikasyon teknolojilerinin ortaklaşa geliştirilmesi için yapılan bilimsel ve teknolojik işbirliği anlaşmasının bir parçası olarak, şirketin WAB tarafından Jaraguá do Sul, Santa Catarina, Brezilya’daki genel merkezinde üretiliyor.

Projedeki ilerlemeler arasında, gösteri uçağı için soğutma sistemi temin etmekten sorumlu olacak olan Parker Aerospace ile ortaklık yer alıyor.

Önümüzdeki aylarda, şirketlerin teknik ekipleri, gerçek çalışma koşulları altında test için gösteri uçaklarına entegrasyon hazırlayan laboratuarlardaki sistemleri test etmeye devam edecek. Prototip ilk uçuş 2020 için planlanıyor. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + one =