Kapat

Musk, Elektrikli Uçağın 5 Yıl İçinde Mümkün Olduğunu Söyledi: Tesla Bir Teklif mi Yapacak

Akü teknolojisi orada olacak, fakat Tesla ilerlemek için bir planla mı uçacak?

Segmenti takip edenler, muhtemelen bir süredir elektrikli uçakların mümkün olduğunu biliyorlardı ancak bir sorun olmadığından henüz pratik değillerdi. Ancak birçok millet sadece pilli araçların ilgilenmeye başlıyor, pek çok soru var orada. İnsanların EV’yi benimsemelerini destekleme ve almalarını sağlama konusunda eğitimin anahtar olduğunu sık sık yineliyoruz.

İlginç bir şekilde, Google’a gitmek veya Siri veya Alexa’ya sormak yerine, bazı insanlar Tesla CEO’su Elon Musk ile kişisel görüşmeler yapmak için Twitter’a giriyor. Bunun nedeni bir ev adı haline gelmesi ve insanların çok zeki ve bilgili olduğunu bilmesidir. Bununla birlikte, buradaki çılgın kısım, meşgul CEO’nun aslında insanların sorularını yanıtlamak için zaman ayırması.

Musk, geçtiğimiz günlerde elektrikli uçakların uygulanabilirliği hakkında bilgi isteyen bir Tweet’e cevap verdi. Batarya enerji yoğunluğunun kabul edilebilir olduğu düşünülen aralığı sunacak kadar iyileşme yapmasının bir süre olacağını açıkladı.

Jet A’nın (kerosen) lityum iyon akülerden daha fazla enerji harcadığını, elektrik motorlarının daha hafif ve daha verimli olduğunu açıklamaya devam ediyor. Musk, yıllar önce yaptığı bir matematiği paylaştı. Tahminine göre, elektrik uçaklarını yaklaşık beş yılda daha gerçekçi hale getirmek için yeterli enerji yoğunluğuna sahip pilleri görebiliyor olacağız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir