Kapat

Pipistrel Alpha Electro G2 Elektrikli Uçak Norveç’te Düştü

Neyse ki, pilot ve yolcular uçağı hiç yaralanmadan terk ettiler.

Avinor’un 14 Ağustos’ta gerçekleşen bu olayla hedefi, bir elektrikli uçağın ne kadar yetenekli olabileceğini göstermekti. Böylece şirket, elektrik Bakanı Pipistrel Alpha Electro G2’ye uçmaları için Çevre Bakanı, Ola Elvestuen ve küçük bir hükümet bakanı olan Aase Marthe Horrigmo gibi hükümet üyelerini davet etti. Şirketin CEO’su Dag Falk- Petersen uçağı kendisi uçurdu. Ve Nordnestjønn gölünde acil durum inişinin başarılı olmasını sağlayan adamdı. 

Norveç hükümeti Avinor’dan tüm iç havacılığın 2040 yılına kadar elektriklenmesini istedi ve Alpha Electro G2 oraya giden basamaktı. Bu nedenle hükümet üyelerine gösteri yapıldı.

Falk-Petersen kazayı Norveç web sitesi VG’ye durumu anlattı . “Motor gücüyle ilgili bir sorun olduğunu gösteren bir sinyal olduğunda havaalanına doğru gidiyorduk. Ardından motor gücü zayıfladı ve tamamen kayboldu. O yüzden Mayday’i göndermek zorunda kaldım ve karaya yer bulmaya çalıştım. Orada çok ağaç vardı, ama indiğimiz su birikintisine rastladım. ”

Pipistrel Alpha Electro G2 elektrikli uçak Norveç'te düşüyor

Deneyimli bir pilot olan Falk-Petersen sakin kalmayı ve Horrigmo’yu tüm durum boyunca sakin tutmayı başardı. Suya yaklaşık 70 km / s (44 mil / saat) hızla çarptılar, kanatlardan uçağa düştüler ve karaya yüzdüler.

Pipistrel Alpha Electro G2 elektrikli uçak Norveç'te düşüyor

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir