Kapat
Formula E 40 0

Formula E, Geliri 200 milyon Euro’nun Üzerinde

ABB FIA Formula E’nin 2018/19 döneminde gelirlerinin 200 milyon Euro’nun üzerine çıktığını ve şampiyonanın 2017 / 18’e göre % 50’den fazla bir artış olduğunu söylediğini iddia ediyor.

Perşembe günü yayınlanan bir bildiride FE, sonrasında sosyal medya, olaylara katılım ve TV izleme rakamlarını takiben sosyal medyasını arttırdığını da iddia etti.

Suudi Arabistan’daki yeni ırktan yapılan yatırımın, FE’nin finansmanını artıran faktörler arasında olduğu anlaşıldığı Gen2 döneminin ilk sezonunun ardından 2018/19 “arasındaki ön rakamların 200 milyon € ‘dan fazla rekor gelir elde ettiğini iddia ediyor.

Şampiyona açıklaması ayrıca toplam sosyal medya takipçisi sayısının 2018/19’da “% 212” oranında arttığını ancak toplam rakamı açıklamadığını belirtti.

FE ayrıca kendi sosyal medya içeriğindeki katılım oranlarının “% 449” arttığını ancak yine de toplam sayı yayınlamadığını belirtti.

FE ifadesi “video görüntüleme sayısının art arda ikinci bir sezon için arttığını, geçen yıla göre % 61 daha fazla geldiğini ve 850 milyon rakamını geçtiğini” belirtti.

“35 yaşın altındaki izleyicilerin % 72’si ve videoların % 42’si 25 yaşın altındaki hayranlar tarafından izlendiğinde Formula E, genç hayranların yüzdelik dağılımı açısından gezegenin en yüksek performanslı spor platformları arasında yer alıyor” dedi.

Etkinliğe katılım rakamlarına göre FE, 2018/19 sezonunun 400.000’den fazla izleyici kitlesine sahip olduğunu ve “televizyonda izleyen taraftarların sayısının yıllık bazda % 24 artış gösterdiğini, bununla birlikte toplamda 411 milyon TV izleyicisinin toplandığını belirtti. “

FE CEO’su Alejandro Agag,

“ABB FIA Formula E Şampiyonası’nı izlemeyi ve takip etmeyi seçen genç taraftarların yanı sıra, genel olarak izleyici kitlemizdeki önemli bir artışı tekrar görmek inanılmaz derecede olumlu.

“Gelecek nesil otomobillerin kendileri gibi büyüme hızı daha hızlı ve daha hızlı hale geliyor. Bu kadar kısa bir sürede kaydettiğimiz ilerleme çok sevindirici ve aynı zamanda rekor gelirlere de yansıyor.

“İlk beş yıllık süreçte stratejik olarak işin diğer alanlarına yeniden yatırım yaptıktan ve öngörülebilir gelecek için yapmaya devam ettikten sonra, gelir seviyesinin yükselmesi önümüzdeki yıllarda şirketimizin sağlığına bir kanıt niteliğindedir.

“Yeni genç hayranlara ulaşmak, Formula E’nin heyecanı, gelecek nesillere temiz enerjiyi benimsemeleri için ilham vermekte ve bir elektrikli araba satın almaya bir adım daha yaklaşmaktadır.

“Bu, Formula E’nin daha temiz bir geleceğe doğru daha hızlı hareket etme vizyonuyla bağlantılı.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 9 =