Kapat
Formula E 136 0

Mahindra Blueprints Formula E Güç ve Aktarma Organlarını Gösteriyor: Video

Video açıklaması:

Mahindra Blueprints serisinin en son bölümünde, 2018/19 şampiyonasında Mahindra Racing ABB FIA Formula E takımının kullandığı teçhizat ve motor düzenini incelenmektedir.

Bu yeni videoda, FE sunucusu Nicki Shields, Jerome d’Ambrosio’nun 2019 Marakeş E-Prix’de zafer kazandığı M5 Electro otomobilini tanıtıyor ve hangi parça üreticilerinin elektrikli şampiyona kuralları çerçevesinde geliştirebileceğini açıklıyor.

Standart Gen2 FE akünün arkasında, Mahindra’nın kendi güç aktarma tertibatı – özellikle de otomobilin invertörü, motoru, dişli kutusu ve süspansiyonunu – üretmesine izin verilir. Güç sağlama verimliliğini en üst düzeye çıkaran tek hızlı dişli yaklaşımına göre araç ayarlanmıştır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir