Kapat
Formula E 197 0

Mercedes Formula E Yarış Arabası

Mercedes, yeni ABB FIA Formula E otomobilini ilk kez test ederken, Stoffel Vandoorne ve Edoardo Mortara ile Varano pistinde yer alıyor.

Mercedes yeni formula e aracını 27-29 Mart tarihlerinde test etti. Mercedes 2020-2021 yıllarında Formula E’de yer almak istiyor. Bu yüzden aracını hazırlamak için 15 günlük test programına dahil oldu.

Açılış gününde zorunlu olarak 50 km yol kateden araç daha sonra 527 kmlik bir sürüş testi gerçekleştirdi. Mercedes motor sporları patronu Toto Wolff, “Yeni bir yarış arabası ilk kez hayata geçtiğinde ve piste çıkınca, bu her zaman çok özel bir an” dedi.

“Genç ekibimizle önemli bir noktaya geldik, aynı zamanda daha da gelişmek için sağlam bir temel hazırladık.

“Ama gelecek sezonun başlamasından önce yapılacak çok işimiz var.” dedi.

Mercedes-Benz Formula E Ltd. Genel Müdürü Ian James, “Yeni otomobille ilk testimizde kaydedilen ilerlemeden çok memnunuz” dedi.

“Varano’daki testlerin ilk günleri ekibimizin gelişiminde çok önemli bir adımdı.

“Affalterbach, Brackley, Brixworth ve Stuttgart’taki farklı bölgelerimizden uzmanları bir araya getirdik ve başarılı bir üç günün sonunda bir ekip üyesi olarak ayrıldılar – bu Mercedes-Benz EQ Formula E Takımı’nın doğumu oldu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 15 =