Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 152 0

2020 Lincoln Aviator Hybrid yaklaşık 500 HP’ye Sahip Olacak

Standart modelde de daha fazla tork var.

Yeni Lincoln Aviator’da sevilecek çok şey var . Hoş SUV 2018 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Kasım sonu sahnenin içine yükseldi ve içte ve dışta zarif tavır ciddiyetle dikkatimizi çekti. Sürmek için sabırsızlanıyorduk ve dokuz aylık sabrın ardından, adamımız Brandon Turkus şu anda bunu yapmakta. Bununla birlikte, Aviator’a ayak basmadan önce hoş bir sürprizle karşılandı. Lincoln , SUV’un güç çıkışını yukarı doğru revize etti ve başlıkta da görebileceğiniz gibi, melez için oldukça önemli bir değişiklik.

Lincoln, Aviator’u tanıttığında, SUV’un 3.0 litrelik çift turbo V6’sını elektrik gücüyle eşleştiren isteğe bağlı hibrit güç aktarma organı ile Grand Touring 450 beygir gücü (336 kilovat) teklif ettiği belirtildi. Teknik olarak konuşursak, bu rakamı vurmak “öngörüldü”, ancak tüm testler ve sertifikalarla rekabet etmekle birlikte, Lincoln’ün çok dikkatli bir şekilde yanaştığı oldukça açıktı. 494 hp (368 kW) üretim gücüne sahip olan Aviator, orta büyüklükteki lüks SUV segmentinde mevcut en güçlü insan taşıma şirketlerinden biridir.

Hibrid model, bir güç çarpması gören tek Aviator değil. Standart versiyonda ayrıca tek başına 400 hp (298 kw) tüketen çift turbo altı pot da çalışıyor. Ancak bu rakam değişmedi, 415 pound-feet (563 Newton-metre) tork, Kasım ayında söylenen 400 lb-ft (542 Nm) tahmininden bir miktar yükseldi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir