Kapat

Continental, 48V Tam Hibrit Çözüm Oluşturduğunu İddia Ediyor

Tedarikçi bu ve diğer EV çözümlerini Frankfurt Otomobil Fuarında sunacak.

Elektrik, otomobiller için çok faydalı bir konsepttir ve her yönden geldikleri enerji verimliliğidir. Tam bir BEV’den sözde hafif hibridizasyona gidiliyor. İkincisi ile ilgili sorun, arabayı sürememesi, sadece ivmelenmeye yardım etmesi. Continental, tam hibrid 48V sistemi geliştirdiğini iddia ediyor.

Alman tedarikçiye göre, tam hibridizasyon sadece 800V’a kadar olan yüksek voltaj sistemlerinde mümkündü. Continental, sorunu 30 kW üreten daha güçlü, su soğutmalı bir elektrik motoruyla çözdüğünü söyledi.

Motor ve şanzıman arasına yerleştirilen P2 olarak düzenlenen yeni hibrit sistem aracı yalnızca 90 km / s hıza kadar elektrikle sürdürebilirdi. Asıl avantaj – her zaman olduğu gibi – maliyet ile ilgilidir.

Bu hibrit sistemin parçaları, sistemin düşük voltajı nedeniyle normal olarak bir hibride uygulanan parçalardan çok daha ucuzdur. Hafif bir melezin gerektirdiği aynı kurulum şekli ile Continental’ın 48V sistemi de herhangi bir araca dahil edilmesi daha kolaydır. 

Kıta 48V Tam Hibrit Çözüm Oluşturma Hakkı Talepleri

Hepsinden önemlisi, Continental’ın yeni hibrit sistemi nispeten küçük bir bataryaya güvenebilir. Otomobil üreticileri karar verirse, daha büyük bir tane kurabilirler ve normalde sahip oldukları maliyetin bir kısmı için bir PHEV alabilirler .

Alman tedarikçi bu 48V tam hibrid çözümünü 2019 Frankfurt Motor Show’da sunacak. Sergilemek üzere seçilen araba bir Ford Focus oldu.

Frankfurt Otomobil Fuarında Continental EV Çözümleri Sunacak

Continental ayrıca elektrikli aks tahriki sunacak. 80 kg’lık nispeten küçük bir pakette motor kontrolü, güç elektroniği, elektrik motoru ve şanzımanı içeren bir modül. Continental’e göre tamamen entegre olmak 20 kg tasarruf etmesine yardımcı oluyor. 

Şirkete göre, yakında Çinli ve Avrupalı ​​üreticilerin otomobillerinde elektrikli aks tahrikini göreceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 6 =