Kapat

Ford Focus RS Elektrikli Olarak 400 Beygir Sınırını Zorlayabilecek mi?

Zaman olarak daha erken satışa çıkabilir.

Mavi Oval lakaplı Ford, yeni Focus araçları ile birlikte yükselişine devam ediyor. Avrupa’da 135 saniyede bir adet Focus satmayı firma artık ST modelini kullanıcılara sundu.

İçten yanmalı versiyonları ile sunulan ST modeli manuel veya otomatik şanzıman ile satışa çıktı. ST modelinin başarısı üzerine firma elektrik yapısına sahip RS modelini de sunmayı hedefliyor.

CAR Magazine’e göre yeni RS için uzun süre beklenmeyecek ve 2020 yılında satışa sunulacak. 2.3 litrelik EcoBoost motoru kullanacak yeni Ford Focus RS elektrikli yapısı ile arka akslara ekstradan güç sağlayacak.

Focus RS daha önce 350 beygir gücü ile satışa sunulmuştu ancak yeni elektrikli düzeni ile toplamda 400 beygiri geçecek gibi duruyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − three =