Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 160 0

Ford Super Duty Karavana Dönüştürüldü ve İç Tasarım Muhteşem

Ford F-550 Super Duty’nin dışı kadar içi de muhteşem görünüyor.

Karavan dönüşümü artık dünyada yayılmaya başladı. Minibüsten tutun da kamyonetlere kadar tüm araçlar karavanlara dönüştürülebiliyor. Bu makalemize konu olan Ford F-550’de karavana dönüştürülen bir araç olan görülebiliyor. EarthRoamer adı verilen bu firma dönüşüm görevini üstlendi ve ortaya harika bir sonuç çıktı.

EarthRoamer, aracın dış giydirmesini karbon fiber malzeme ile değiştirdi. Bu da sağlamlık ve hafiflik sağladı. Araçta 380 litrelik temiz su deposuna yer vermiş. 6.7 litrelik devasa V8 motorun yakıt ihtiyacını karşılaması için de 360 litre civarında hacme sahip bir yakıt deposu bulunuyor. Aracın tavanına konumlandırılan güneş panellerinin de 1.320 W’a kadar güç üretebildiği belirtiliyor. İç mekanda da bu enerjiyi depolaması için 11 kWh’lık bir lityum iyon batarya paketine yer verilmiş.

Aracın iç mekanı oldukça etkileyici. Ayrıca çok geniş bir iç hacme sahip. Aracın satışı için toplamda 590.000$ talep ediliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir