Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 342 0

Hafif Hibrit Dizel Gücü Elde Etmek için Yeni Audi S6 ve Audi S7

Hem Audi S6 hem de S7 Audi’nin 48 voltluk hibrit sistemi ve elektrikle çalışan bir supercharger’ı olan 3.0 litrelik V6 TDI motorunu kullanacak

Audi S6 ve S7 Sportback’de  yeni Hafif hibrit ile kullanılabilir olması için ayarlanabilir melez bir turbo 3.0 litre V6 dizel motor, bir 48 voltluk elektrik motoru ve elektrikle çalışan bir güçlendirici kompresör oluşan güç aktarımı ile kullanıcılara sunulmaktadır. Güç aktarma sistemi bu yılın sonunda İngiltere’ye gelecek ve fiyatların S6 için 66.000 £ ve S7 Sportback için 71.000 £ ile başlaması bekleniyor.

Audi S6 ile ilgili görsel sonucu

Sistem maksimum 344bhp ve 700Nm tork çıkışı geliştiriyor. Güç, sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğin tamamına gönderiliyor, bu da S6 için beş saniyelik 0-62mph sprint ( S6 Avant ve S7 Sportback’te 5,1 saniye) ve elektronik olarak sınırlı bir 155mph hıza olanak sağlıyor.

Audi S6 ile ilgili görsel sonucu

Audi, elektrikle çalışan süper şarj cihazının, turbo gecikmesinin etkilerini daha keskin bir motor tepkisi sağlamak için önlediğini iddia ediyor. Elektrikli kompresör, turboşarj ve ara soğutucu arasındaki motorun hava girişine oturmaktadır. Normal sürüşte, bir valf tarafından atlanır ancak turbo yeterli destek sağlayamadığında valf kapanır ve supercharger devreye girer.

Audi S7 ile ilgili görsel sonucu

Audi’nin hafif hibrid sistemi, 48 voltluk kayışla çalışan alternatör marş motoru ve bir lityum-iyon aküden oluşur ve S6 için 45.5mpg’ye ve S6 Avant ve S7 Sportback’te 43.4mpg’ye kadar talep edilen ekonomi rakamlarını sunar. Ayrıca yavaşlama sırasında 8kW’a kadar güç toplayabilen bir enerji geri kazanım sistemi ile donatılmıştır.

Audi S7 ile ilgili görsel sonucu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir