Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 173 0

Lincoln Corsair Grand Touring Serinin İkinci Hibrit Aracı Oldu

Diğer hibrit araç Aviator Grand Touring

Lincoln hibrit elektrikli otomobil segmentini genişletmeye devam ediyor. Daha önce Aviator ile kullanıcılar karşısına çıkan firma yeni tanıttığı Corsair ile artık ikinci hibritini piyasaya çıkarmış oldu.

Lincoln Corsair Grand Touring Crossover olarak tasarlandı ve arkada ekstra koltuğa ihtiyaç duymuyor. Mevcut 2.3 litrelik turboşarjlı dört silindirli Corsair, 295 beygir gücü ve 310 Nm tork üreterek segment için uygun bir performans sergiliyor.

Grand Touring modeli iki elektrik motoruyla çalıştırılacak ve 2,5 litrelik bir gaz motoruyla başlayan, daha karmaşık bir güç aktarma sistemi düzeneğini kullanacak. Güç, henüz resmi olarak teyit edilmemiş olmasına rağmen 266 beygir gücü (198 kilovat) hedefleniyor. Daha da önemlisi Lincoln 25 km’den fazla bir elektrikli menzil öngörmektedir.

Lincoln Co-Pilot360 güvenlik paketi, 14 hoparlörlü Revel ses sistemi ve 12,3 inçlik dijital gösterge paneli gibi eklentiler de dahil olmak üzere kapsamlı bir seçenekler listesine sahiptir. Firma bu aracı müşterilere 60.000 $‘dan başlayan fiyatlar ile satışa sunacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir