Kapat

Mazda MX-5 Hibrit Bir Elektrikli Otomobil Olabilir

Hafifliğini koruyacak

Mazda MX5 modeli 1989 yılında tanıtılmıştı. Aradan geçen 30 yıla rağmen hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Son modelini firma yaklaşık 4 yıldır satışa sundu ve artık yeni bir jenerasyon yakalamak istiyor.

MX-5 konforunu ve sürüş özelliklerini tamamen koruyacak ancak kaput altında bir hibrit motor çalıştırabilir. Bu konu hakkında firma tarafından yapılan açıklama şu şekildedir;

“Aracı hafif tutacak en iyi motoru kullanmak istiyoruz ancak zorlayıcı kurallardan dolayı farklı seçenekleri de değerlendirmemiz gerekebilir. Şu anda buna bir cevabım yok fakat yeni MX-5 insanların çevre dostluğu konusunda şüphe yaşamadan alacakları bir otomobil olmalı.”

Araç üzerine bir elektrik motoru ve batarya grubu yerleştirildiğinde doğal olarak ağırlıklarda da artış meydana gelecek. Mühendisler eğer başka alanlarda hafifletme işine girmezler ise bu araç en ağır mazda MX-5 olabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =