Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 226 0

Mercedes-AMG GT73 Hybrid 2020 Yılında 800 Beygir Söylentisi

Mercedes-AMG, kafa karıştırıcı GT 4-Coupe olanı gösterdiğinde, Mart 2017’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen konsept, iki turbo 4.0 litrelik V8 ve bir elektrikli motor ile hibrit bir güç aktarımına sahipti. Geleneksel motor ön taraftaki olağan yerine monte edildi ve 805 beygir gücünde (600 kilovat) devasa bir kombine çıkış sağlamak için arkadaki e-motorla birlikte çalıştı.

Affalterbachlı millet o zamandan beri hibrit güç aktarım mekanizmasını bir üretim modeline sokma planlarını doğruladı ve şimdi daha fazla beklememiz gerekmeyecek gibi görünüyor. 63 S kılığındaki GT 4 Kapılı Coupe, Proje Birinin dışındaki en güçlü Mercedes üretim modelidir ancak rivayet edilen GT73, 800 bg civarında paketleme yaparak işleri tamamen yeni bir seviyeye taşıyacaktır. Autocar’a göre gelecek yılın başlarında serbest bırakılacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir