Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 117 0

Porsche Cayenne Turbo S E-Hibrit Bitmemiş Bir Pistte Rekor Kırdı

İsveç’teki kısmen tedirgin edilmemiş Gotland Ring, alışılmadık bir kayıt için bir mekan olarak hizmet etti.

Eski Porsche Cayenne Turbo S bir zamanlar Nürburgring’deki en hızlı SUV’du, ancak Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio’nun Yeşil Cehennemi 7 dakika ve 51.7 saniyede atması için yaklaşık sekiz saniye tıraşlandığında rekoru düştü. Mercedes-AMG GLC 63 S, bitiş çizgisini 7 dakika ve 49.369 saniyede geçerek rekoru daha da geliştirdi . Porsche, ünvanı geri almak için şimdiye kadarki en güçlü Cayenne bölgesini Nordschleife’a götürmedi, ancak yeni Turbo S E-Hybrid ile başka bir tur rekoru kırmak için İsveç’e gitti.

Alman yarış pilotu ve TV sunucusu Tim Schrick’in ellerinde, güçlü 663 pound-feet (900 Newton-metre) torklu 670 beygir gücüne sahip SUV , Gotland Ring’i 3 dakika ve 51 saniyede aldı. Parkur hala yapım aşamasında olduğundan, kullanılmış yol lastiklerine binen amiral gemisi olan Cayenne , yolu kullanan ilk araç oldu.

Nitekim, Gotland Ring şu anda pistin sadece 3.2 kilometrelik (2 mil) kuzey kesimi asfaltlanmışken asfalt ve çakıl birleşimidir, oysa 4.2 mil (2.6 mil) güney kesimi küçük taşlarla doludur. Cayenne Turbo S E-Hybrid‘in araziye bakılmaksızın çok yönlülüğünü göstermek için Porsche , sıradışı rekoru ayarlayan eklenti hibrid SUV ile yerleşik bir video yayınladı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir