Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 102 0

Porsche Hibrit 911 Otomobilinin Performansından Emin

Bu aracı şarj edemeyeceksiniz

Porsche tıpkı diğer emsalleri gibi elektrikli sektöre adım attı. Taycan ile istediği çıkışı yakalayan firma ilerleyen dönemlerde Macan elektrikli versiyonunu da kullanıcılara duyuracak. Stuttgartlı marka, Cayenne ve Panamera’da bir süredir “E-Hybrid” amblemli modeller satıyor.

Firmanın hibrit modellere olan ilgisi acaba 911 için de bir hibrit seçeneği olabilir mi sorusunu akıllara getiriyor. Porsche patronu Oliver Blume bu konuya açıklık getirdi ve 911 modelinin fabrika çıkışlı hibrit olacağını doğruladı.

“Gelmiş geçmiş en yüksek performanslı 911” modeli olarak lanse edilecek otomobil birçok halefi ile yarışabilecek durumda olacak. Batarya paketi ile daha da ağır olacak olan araç stabilite kontrolünü daha fazla sağlayabilecek.

Bu hibrit 911‘in en önemli özelliği şarj edilemeyen bir platformda yer almasıdır. Batarya grubu içten yanmalı motor ile şarj olacak ve ekstra bir şarj portu gerektirmeyecek.

Batarya paketinin 14 kWh olması bekleniyor ve ağırlık merkezini biraz daha ortaya yaklaştırması öngörülüyor. Firma tarafından daha ayrıntılı bilgi henüz paylaşılması ayrıca lansman ve fiyat ile ilgili de henüz bilgi verilmedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir