Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 115 0

Volvo, Hibrit Otomobil Alıcılarına Ücretsiz Elektrik Sunuyor

Aracınızı şarj ettiğiniz zaman Volvo size para ödeyecek.

Volvo İngiltere’de satış yapmak için çok ilginç bir yol seçti. Bir yıl boyunca satın alınan bir hibrit Volvo aracını her şarj ettiğinizde size ödeme yapılacak.

Bu ödemeler evinizdeki elektrik için geçerli değil. Volvo ilk 12 ay boyunca hibritlerinin bataryalarını doldurmak için kullandıkları elektrik fiyatı kadar şoförlere tazminat ödemeyi teklif ediyor.

Bu teklif bir şirket arabası ya da özel bir satın alma olup olmadığına bakılmaksızın şu anda 30 Haziran 2020’ye kadar yeni bir Volvo plug-in hibrid satın alan herhangi bir müşteriye otomatik olarak sunulmaktadır. Otomobilin şarj edilmesi için elektrik maliyeti Mayıs 2020’den itibaren hesaplanacak ve İngiltere’deki kWh ücreti başına bir ödeme yapılacak.

Firmanın ilk amacının İngiltere piyasasına girmek olduğunu yukarıda söyledik fakat bir diğer amacı da veri toplamak. Volvo On Call özelliği ile tüm dünyadaki araçlarının ne kadar enerji harcadığına dair bir veri arşivi oluşturmak istiyor. Bu gayet doğru ve mantıklı bir yöntem. Eminiz buna kimse karşı çıkmaz. Firmanın bu konuda yaptığı açıklama şu şekildedir;

“Plug-in hibrit satın alan müşterilerimizin araçlarının elektrik potansiyelinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceklerini anlamalarına yardımcı olmamız çok önemli. Bu nedenle bir yıl boyunca elektrik şarj masraflarını karşılayarak araçlarının aküsünü düzenli olarak şarj etmenin ve aynı zamanda para tasarrufu yapma alışkanlığını geliştirmelerini teşvik edeceğiz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir