Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 247 0

Yeni Ford Puma Hibrit SUV

Ford Puma geri döndü, ama bildiğimiz gibi değil. Şimdi 48 voltluk, hafif bir hibrit, crossovery-SUV şeklinde kullanıcılara sunulacak. Yeni Puma yıl sonunda satışa sunulacak ve geçtiğimiz on yılda yaklaşık 1.5 milyar Euro’luk yatırım yapılmış olan Ford’un Romanya’daki
Craiova Assembly Plant tesisinde yapılacak.

Yeni 2019 Ford Puma neden artık bir spor otomobil değil?

Önce Mustang Mach 1 ve şimdi Puma; görünüşe göre, ikonik model isimleri, görünüşe bağlı kalarak, yeniden yapılandırmaktan oldukça mutlu görünüyor, ancak yeni SUV, sonuncusu gibi iki kapılı uygun fiyatlı bir spor otomobil olmasa da, çok şık olacağa benziyor.

Orijinal Ford Puma: Ford Fiesta'ya dayanan bir spor araba

Yeni Puma için 153bbp’ye kadar üç silindirli, 1,0 litrelik EcoBoost güç aktarma organı ile güç verileceği ve bunun 48v hafif hibrit bir sistem içereceği söylentiler arasında.

Daha fazlasını öğrendiğimizde bu makaleyi güncelleyeceğiz. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − thirteen =