Kapat
Hibrit Elektrikli Araçlar 155 0

Yeni Nesil Audi RS4, Hibrit Güç Aktarma Sistemi ile Açıklandı

Bu arada yaklaşan facelift, twin-turbo V6’yı koruyacak.

Audi Sport’ın sanatçısının SQ8 gibi daha fazla SUV eklenmesi dışında bazı büyük değişikliklerden geçtiğini ve RS Q3 Sportback ve RS Q8 gibi gelecekteki ürünlerden bahsetmek güvenlidir, Ingolstadt’ın hızlı teslimat bölümü ayrıca satılan bazı S modellerine de dizel motorlar kuruyor. Dört Yüzük, yeni nesil RS4 Avant’ın bazı puristlerin hoşuna gitmeyecek tamamen farklı bir güç aktarımını benimseyeceğini duyurdu.

Gerçekten de, Audi Sport genel müdürü Oliver Hoffmann, Autocar’a sıcak vagonun bir sonraki yinelemesinde emisyonları azaltmak ve aynı zamanda performansı artırmak için bir hibrit güç aktarma organı kullanacağını söyledi. Audi’nin henüz mevcut RS4 Avant için orta döngü ön yüzünü bile açıklamadığı için herhangi bir zamanda görmeyi beklemeyin. İngiliz dergisi, yeni modelin 2023 yılı civarında kullanıcılara sunulacağını bildirdi.

Bu arada RS4 Avant facelift, yenilenmiş A4 ailesini tamamlamak için yıl sonuna kadar açıklanacak. Mevcut haliyle 444 beygir gücü ve 443 pound-feet (600 Newton-metre) tork için iyi olan ikiz-turbo 2.9-litre V6 motorunu koruyacaktır. Etli motor, performans vagonunun sadece 4.1 saniyede 62 mil / saat (100 km / saat) hızına ulaşmasına ve 174 mil / saat (280 mil) hızına ulaşmasına yardımcı olur.

Audi Sport, yeni RS6 Avant süper vagonu ve birkaç saat önce piyasaya sürülen 2020 RS7 Sportback için hafif hibrit bir kurulum benimseyerek elektrifikasyonu benimsemiştir. Ek olarak, Hoffmann Autocar’a üçüncü nesil R8’in bir şekilde veya başka bir şekilde elektrikli olacağını söyledi ancak bu noktada hibrit mi yoksa saf EV mi olacağı belli değil. İngiliz basımı bu senaryoya işaret ediyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir