Kapat
Moto E 53 0

Moto E, Sezonun İkinci Yangın Vakası ile Karşılaştı Ancak Sadece Bir Motosiklet Etkilendi

Yarış hafta sonu planlandığı gibi devam etti.

Hafta sonu boyunca MotoE padokunda ikinci bir yangın çıktı – ama neyse ki, bu sefer, hızla söndü. Söz konusu bisiklet, açılış MotoE yarışının galibi Ajo MotoE yarışçısı Niki Tuuli’ninkiydi. Kimse yaralanmadı ve yetkililer patladıktan hemen sonra yangını söndürdüler.

GP One yakındaki bir misafirperverlik çadırında bulunan ve yangından önce herkesi şaşırtan küçük bir patlama gibi duyulan bir ses duyduklarını söyleyen tanıklarla konuştuk. Ayrıca, lityum iyon pil yangınlarını söndürmek için itfaiyeciler tarafından özel prosedürlerin uygulanması gerektiği ve bu adımların mektuba kadar takip edildiği ve istenildiği gibi çalıştığı belirtildi. 

Kısa bir süre sonra, MotoGP Twitter üzerinden resmi bir açıklama yaptı; “Bugün FIM Enel MotoE Dünya Kupası’nın ikinci turunun yapıldığı Avusturya’daki Red Bull Ring’de çıkan yangının arkasındaki nedenleri belirlemek için bir soruşturma başlatılıyor. şu anda gerçekleşiyor. Olay Niki Tuuli’nin 66 numaralı bisikletini içeriyordu ve motosikletin şarj işlemi sırasında meydana geldi. Yangın, itfaiye birimi tarafından derhal söndürüldü ve tam güvenlik ile eylem gerçekleştirildi. MotoE eylemi planlandığı gibi devam edecek. ” 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =