Kapat
Moto E 99 0

Yangından Üç Ay Sonra Moto E Testleri Başladı

Hiç kimsenin Egosu, Energica’nınki kadar etkileyici değil.

Sıfırdan yeni bir seri başlatmak – özellikle de MotoE gibi tek marka bir seri ise – kesinlikle zor. Açılış sezonunuz başlamadan kısa bir süre önce yarışa hazır bisikletlerin tüm padokunun yakılmasının eşi görülmemiş bir gerilemeyle yüzleşmesi, hayal edebileceğiniz en kötü şeye yakın olabilir. Yine de Energica –ve böylece MotoE- iyileşebileceklerini söyledi. Şaşırtıcı bir şekilde, tam olarak başarmak için koydukları şeyi yapmış görünüyorlar ve MotoE resmen bir kez daha başlıyor.

Bu korkunç yangının, yeni seri için hazırlanan ilk Energica Ego Corsas’ı tamamen reddetmesinden bu yana sadece üç ay geçti . Pillerin kısa devre olması sonucu oluşan yangın kısa sürede kontrol altına alındı fakat Moto E başlangıcı aksadı.

Şaşırtıcı bir şekilde sezon öncesi testleri resmi olarak 17 Haziran 2019’da Valencia’da başladı. 2019 FIM Enel MotoE Dünya Kupası programında revize edilen ilk yarış hafta sonu tamamen elektrikli MotoGP destek serisi, 7 – 9 Temmuz tarihlerinde Almanya’daki Sachsenring pistinde gerçekleşecek.

Testin 17 – 19 Haziran tarihleri ​​arasında Ricardo Tormo Pisti’nde devam etmesi planlanıyor ve RoadRacingWorld , Jerez’deki güvenliği arttırmak amacıyla Mart ayında çıkan yangından bu yana elektronik ortam güncellemelerinin yapıldığını bildirdi. Yayının kendi resmi test sürücüsü Alessandro Brannetti, geçen hafta Cremona’da bir Ego Corsa’yı bile düşürdü ve ne binicinin ne de bisikletin ciddi bir zarar görmesine neden olmadı.

Sezonun açılış yarışı için hepimiz heyecanlıyız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir