Kapat

2019 Honda Clarity Plug-in Hibrit: Cars.com Beğenileri ve Beğenmedikleri

Özellikle pratik bir şekilde hoşlanacak çok şey var. Yine de mükemmel değil.

Bir plug-in araç için piyasadaysanız, 2019 Honda Clarity Plug-In Hybrid bir bakışı hak ediyor. Cars.com, Clarity PHEV hakkında olduğu gibi iki kat fazla lehte olduğunu belirtiyor ve bu pozitiflikler pratikliği ön planda tutan otomobil müşterileri için en önemli olan niteliklerdir.

Birincisi ve en önemlisi, bugün piyasada Clarity’nin 47 milinden daha fazla elektrik menzili sunan yeni bir PHEV bulamayacaksınız. 

Cars.com, bu Honda’nın çok fazla değer sunduğunu söylüyor. 7.500 dolarlık ABD federal EV vergi kredisini hesaba katarken, yaklaşık 27.000 dolar karşılığında bir tane alabilirsiniz. Ek olarak, bu plug-in iyi bir bagaj boşluğuna ve  rekabetçi arka koltuk ayaklıklı geniş bir kabine sahiptir.

Clarity sportif bir araba olmasa da, sürüşü rahat. Cars.com bile sürüşünü beğeniyor.

“Honda, otomobilin sürüş ve sürüş dengesi ile iyi bir iş çıkardı. Bir Accord’un Clarity’den daha hafif olması koşuluyla hafif bir dinamik kenarı var. Honda plug-in hibridine takılan daha sert lastikler, otomobilin genel çevikliğini de sınırlıyor. Bununla birlikte birçok müşteri için bir fırsat kırıcı olacağından şüpheliyiz. ”

Clarity Plug-In Hibrit’in güçlü yönlerine rağmen, mükemmel değil. Umarım, zayıf yönleri potansiyel alıcıları geri çevirmek için yeterli değildir.

Cars.com bu PHEV’in  “tuhaf” stilini ilk belirleyen değil ve son da olmayacağına eminiz. Belki de Berraklık ile ilgili en büyük olumsuz görünüşüdür. Cars.com ayrıca bilgi toplama sistemine garip güç aktarma mekanizmalarına ve negatif olarak küçük yakıt deposuna işaret ediyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 10 =