Kapat

2020 Audi A7 Sportback E Quattro Plug-in Hibrit 25 Mil Menzile Sahip Olarak Geliyor

TFSI 55 e quattro, zarif S line gövdesinde 362 kombine beygir gücü sunuyor.

Audi A7 Sportback’in pürüzsüz stilini birkaç yıl boyunca çok memnun ettik . Audi, zamana uygun olarak dört kapılı bir plug-in hibrid olarak sunuyor. A7 Sportback 55 TFSI e quattro’ya merhaba deyin ve bu isim söylenecek ağız dolusu bir şey olduğundan, sadece e quattro olarak bahsedeceğiz.

Bu model ve standart A7 arasındaki büyük fark açıkça elektrikli güç aktarma organıdır. E quattro, 248 beygir gücü (185 kilovat) için iyi olan 2.0 litrelik bir turboşarjlı dört silindirli motor ve 141 hp (105 kW) azami kapasiteye sahip tek bir elektrikli motor kullanmaktadır. Birlikte çalışan Audi, e quattro’nun 362 hp (270 kilowatt) ve 369 pound-feet (500 Newton-metre) torkta birleşik gücünü sunuyor. Açıkça, dört tekerleğe güç gönderiliyor ve vites değiştirme görevlerini yerine getiren yedi vitesli bir S tronic şanzıman bulunuyor.

Her şey maksimuma ulaştığında, A7 Sportback e quattro 5.7 saniyede 62 mil (100 km / s) hıza ulaşacak. Normalde elektronik olarak sınırlı olan 155 mil / saate ulaşacak (250 km / s), ancak tipik quattro alıcılarının elektrik performansıyla daha fazla ilgileneceğinden şüpheleniyoruz. Bu amaçla, e quattro’nun pil takımı 381 voltta 14.1 kWh güç depolar. İç alandan ödün vermeden arka kargo alanının altına düzgünce yerleştirilmiş ve A7’yi yaklaşık 84 km / s hızında yaklaşık 25 mil elektriksel olarak çalıştırabilir.

Audi, e quattro’ya üç sürüş modu uyarladı. EV modu varsayılan ayardır ve A7 her gün böyle başlar. Batarya Tutma Modu, daha sonra EV kullanımı için bataryayı geçerli seviyesinde şarj eder. Hibrit mod açıkça performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için hem benzinli motor hem de elektrik motorunu kullanır. A7 ayrıca, e quattro sisteminden her türlü performans ve yakıt verimliliğini elde etmek için otomobil üreticisinin tahminde bulunan tahrik yönetiminden de yararlanır. Harici güç gerektiğinde, pil 400 volt’ta üç fazlı CEE endüstriyel çıkışıyla 2,5 saatte tam olarak şarj edilebilir. Evde 230 voltta şarj etmek yaklaşık yedi saat sürer.

Görünüşe göre, A7 e quattro S line dış güncelleme ile geliyor ve 19 inç jantlara biniyor. Matrix LED farlar, spor koltuklar ve Audi’nin hibrit ekranlı sanal kokpiti de standart donanımdır.

Hibrit olmak ucuz olmaz. 2020 A7 Sportback e quattro, Almanya’da 77,850 Avro’dan başlıyor ve bu da ABD para biriminde 86,098 ABD doları anlamına geliyor. Piyasa tanıtımı 2019’un üçüncü çeyreğinde başlıyor ancak Kuzey Amerika’da sunulacak ise henüz bir haber yok.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir