Kapat

2020 BMW X2 xDrive25e Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil Sunuldu

Toplamda 55 km menzile sahip olacak.

BMW yeni plug-in hibrit aracı olan X2 modelini duyurdu. Üç silindirli turbo ve elektrik motoru, Crossover X2’nin 6.8 saniyede 100 km / sa hıza ulaşmasına yardımcı olacak. Küçük motor severler için bu aracı kullanmak çok zor.

Aracın diğer özellikleri incelenirse 123 beygir gücü ve 220 Newton metre tork değerinde turboşarjlı 1.5 litrelik bir motor görebilirsiniz. Benzinli motor, altı ileri Steptronic şanzıman ile gücü ön tekerlere iletiyor.

Benzinli motor, elektrik motoru ile birlikte toplamda araca 385 Nm bir güç sağlıyor. Üzerine mevcut bulunan 10 kWh batarya yükü ile 55 km’ye kadar elektrik menzili sağlar.

Max hız 195 km/s olarak hesaplanmıştır ayrıca 0-100 km/s arası hıza 6.8 saniye gibi bir sürede çıkıyor.

X2 xDrive25’e yönelik lansman, BMW’nin 2021’in sonlarına kadar yolda bir milyondan fazla elektrikli araç bulundurma hedefinin bir parçası. Şirket, Avrupa’da satılan araçların dörtte birinin elektrikli hale getirileceğini ve yüzde 33’e ulaşacağını tahmin ediyor. Bu hedefe ulaşmak için dört yeni X PHEV modeli, 2023 yılına kadar 25 yeni elektrikli araç planı da gündemde olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir