Kapat

2020 Karma Revero GT Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil 535 Beygir Gücü ile Ortaya Çıktı

Lüks sedan, BMW kaynaklı üç silindirli bir motor kullanıyor.

Güncellenen Karma Revero,  tanıdık bir tasarıma, çok geliştirilmiş bir güç aktarma sistemine ve “GT” ekine sahip olarak Auto Shanghai 2019’a ulaştı. Temelde Fisker Karma’nın güncellenmiş bir çeşidi olan Revero, 2016 yılında pazara girdi ve şimdi BMW mühendisliğini 2.0 litrelik GM motorunun yerine koymak için bir güncelleme yapmaya hazır.

Sportif lüks sedan, yerleşik elektrik jeneratörüne güç sağlamak için Bavyera menşeli turboşarjlı 1.5 litrelik üç silindirli bir motor kullanıyor. İki elektrikli motorlu “dünya standartlarında elektrikli sürücü sistemi” nden toplam çıktı 535 beygir gücünde (önceki 403 hp’den) ve 550 pound-feet (746 Nm) tork olarak görüldü.

Revero GT, revize edilmiş güç aktarma organları ve ağırlık kaybının yanı sıra, daha yüksek sürüş kalitesi ve daha keskin kullanım sunmayı vaat ederken, tork kapasitesini de iyileştirdi. 28 kWh’lik batarya grubu ile yaklaşık 450 km menzile sahiptir.

Karma Otomotiv kısa sürede Revero GT’yi satışa sunacak ve yılın dördüncü çeyreğinde müşteri teslimatlarını başlatacak. En yakın Revero GTS’nin 2020 yılının başlarında gelmesi planlanıyor. Şirketin hedefi, her yıl Kaliforniya’daki tesiste 12.000 ila 13.000 adet otomobil üretmektir. Fiyatlandırma henüz açıklanmadı, ancak 135.000 $ ‘lık Revero ile aynı fiyatta kalması bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 14 =